Hipoksja i hiperoksja

Wichary Technologies

Air4us WICHARY Technologies to zespół innowacyjnych produktów, stacjonarnych oraz mobilnych przestrzeni, kapsuł oraz namiotów, w których dochodzi do modyfikacji powietrza atmosferycznego poprzez obniżenie lub podwyższenie stężenia tlenu, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie specyficznych warunków hipoksji (warunki wysokogórskie) lub hiperoksji normobarycznej. Ponadto technologia WICHARY Technologies pozwala na kontrolę i regulację temperatury oraz wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczenia, nawet w bardzo skrajnych zakresach.

WICHARY Technologies

Hipoksja i hiperoksja
Systemy modyfikacji warunków atmosfery

Innowacyjne rozwiązania technologiczne WICHARY Technologies pozwalają zaadoptować zarówno małe pomieszczenia treningowe jak i duże hale sportowe. Produkt każdorazowo projektowany jest i dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.

Hipoksja występuje naturalnie w warunkach górskich. Realizowanie pełnowartościowego treningu wysokościowego przez sportowców wyczynowych w naturalnych warunkach wysokogórskich często limitowane jest możliwościami finansowymi oraz czasowymi, związanymi z relokacją zawodnika. Założenia treningowe determinują wybór lokalizacji spełniającej określone wymagania dotyczące warunków klimatycznych jak i wysokości. Istotnym aspektem jest również narażenie zawodnika na potencjalne zagrożenia, związane z ewentualnymi kontuzjami, urazami czy po prostu zwykłym przeziębieniem. Po zakończeniu ćwiczeń w warunkach wysokościowych, zalecana jest hiperoksja czyli stosowanie terapii zwiększonym stężeniem tlenu. Hiperoksja to wyższe, niż przeciętne, stężenie tlenu w tkankach.

Wyłącznie właściwe połączenie czynników (natężenie hipoksji, czas ekspozycji, intensywność wysiłku), w zależności od celów procesu terapeutycznego i treningowego, gwarantuje jego efektywność oraz bezpieczeństwo. Oferujemy szerokie wsparcie merytoryczne jak i metodyczne w zakresie najefektywniejszego wykorzystania proponowanej instalacji hipoksycznej w aspekcie treningu sportowego.

Jako firma, współpracujemy w wieloma związkami sportowymi, ośrodkami medycznymi i wellness oraz sportowcami indywidualnymi, dla których pełnimy funkcję łącznika i adaptatora między wynikami badań naukowych, a ich skutecznym wykorzystaniem w praktyce sportowej oraz terapiach medycznych.

Hipoksja i Hiperoksja

INFORMACJE OGÓLNE

Zdrowy styl życia

ZDROWY STYL ŻYCIA

Sport wyczynowy

SPORT WYCZYNOWY

Ochrona dzieł sztuki

OCHRONA DZIEŁ SZTUKI

Ochrona przeciwpożarowa

OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA

Aplikacje przemysłowe

APLIKACJE PRZEMYSŁOWESPORT WYCZYNOWY
ZDROWY STYL ŻYCIA
OCHRONA DZIEŁ SZTUKI
APLIKACJE PRZEMYSŁOWE
OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA

Air4sport, Air4fit, Air4industry, Air4art, Air4protection powered by WICHARY Technologies to zespół innowacyjnych produktów, stacjonarnych oraz mobilnych przestrzeni, kapsuł oraz namiotów, w których dochodzi do modyfikacji powietrza atmosferycznego poprzez obniżenie lub podwyższenie stężenia tlenu, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie specyficznych warunków hipoksji (warunki wysokogórskie) lub hiperoksji normobarycznej. Ponadto technologia pozwala na kontrolę i regulację temperatury oraz wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczenia, nawet w bardzo skrajnych zakresach.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalają zaadoptować zarówno małe pomieszczenia treningowe jak i duże hale sportowe. Produkt każdorazowo projektowany jest i dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta.

Realizowanie pełnowartościowego treningu wysokościowego przez sportowców wyczynowych w naturalnych warunkach wysokogórskich często limitowane jest możliwościami finansowymi oraz czasowymi, związanymi z relokacją zawodnika. Założenia treningowe determinują wybór lokalizacji spełniającej określone wymagania dotyczące warunków klimatycznych jak i wysokości. Istotnym aspektem jest również narażenie zawodnika na potencjalne zagrożenia, związane z ewentualnymi kontuzjami, urazami czy po prostu zwykłym przeziębieniem.

Jako firma, współpracujemy w wieloma związkami sportowymi, ośrodkami medycznymi i wellness oraz sportowcami indywidualnymi, dla których pełnimy funkcję łącznika i adaptatora między wynikami badań naukowych, a ich skutecznym wykorzystaniem w praktyce sportowej oraz terapiach medycznych.

Szkolenia

Wyłącznie właściwe połączenie czynników (natężenie hipoksji, czas ekspozycji, intensywność wysiłku), w zależności od celów procesu terapeutycznego i treningowego, gwarantuje jego efektywność oraz bezpieczeństwo. Oferujemy szerokie wsparcie merytoryczne jak i metodyczne w zakresie najefektywniejszego wykorzystania proponowanej instalacji hipoksycznej w aspekcie treningu sportowego

Hipoksja
Hipoksja namiot
Hipoksja i hiperoksjaProject Leader

 Andrzej Gajda 
tel. kom. +48 694 432 723
e-mail: a.gajda@wichary.eu

WICHARY Technologies Sp. z o.o.

e-mail: wichary@wichary.eu
tel. +48 32 661 99 00

WICHARY Technologies
Adres:

ul. Centralna 6                    
Pyrzowice, 42-625

Dane kontaktowe:

Email: wichary@wichary.eu      
Telefon: +48 32 661 99 00
Fax: +48 32 661 99 99

Łącza

Strona EN 
Strona RU