Recykling tworzyw sztucznych

Wichary Technologies

Firma WICHARY Technologies Sp. z o.o. może zaprojektować oraz dostarczyć układy urządzeń służących do przetwarzania i recyklingu tworzyw sztucznych.

WICHARY Technologies

Do recyklingu tworzyw sztucznych oferujemy

Separator elektrostatyczny EKS firmy hamos GmbH wykorzystując zasadę różnych potencjałów elektrycznych pojedynczych tworzyw sztucznych idealnie odseparowuje od siebie dwie czyste frakcje tworzyw sztucznych A i B. 

Mobilne urządzenie do szybkiej identyfikacji tworzyw sztucznych – spektrometr typu MiRoSpark jest nowym połączeniem zalet obydwu technologii bliskiej podczerwieni (NIR) oraz metody „ślizgu” iskry (SSS) w jednym przenośnym urządzeniu

Urządzenie do identyfikacji tworzyw sztucznych – spektrometr mIRoGun 2.0 to zupełnie nowy, przenośny system pomiarowy IoSys umożliwia wychwytywanie plastiku 

Unisort

SEPARACJA I SORTOWANIE TWORZYW

Hams KS

SPEKTROMETRYSeparacja i sortowanie tworzyw

HAMOS GmbH

Separator elektrostatyczny EKS firmy hamos GmbH wykorzystując zasadę różnych potencjałów elektrycznych pojedynczych tworzyw sztucznych idealnie odseparowuje od siebie dwie czyste frakcje tworzyw sztucznych A i B. Separator służy do rozdzielania i recyklingu z tworzyw sztucznych frakcji nie przewodzących. Separacja zachodzi na sucho, dlatego nie wymaga się wtórnego suszenia i uzdatniania materiału.

Możliwości zastosowania do:
• Mieszanek tworzywo-tworzywo
• Starych kabli
• Odpadów z tworzyw sztucznych
• Profili okiennych z tworzywa sztucznego
• Nakrętek z butelek
• Butelek z tworzyw sztucznych
• Innych materiałów.

Separator sortuje w/w tworzywa na sucho bez zbędnych kosztów wtórnych oraz pozwala osiągnąć czystość materiału powyżej 98%.

Innowacyjne sortery optoelektroniczne do tworzyw NEXT oferują dużą wydajność, wysoką efektywność i długotrwałość (ponad 100.000 rbh) przy niskich kosztach eksploatacji.

Sortery NEXT korzystają z najszybszych wyrzutników pneumatycznych (100 cykli/min rozmieszczonych co 5mm) dostępnych na rynku w połączeniu z kamerami CCD o rozdzielczości 2048 pixeli, które pozwalają osiągnąć czułość <0,1 mm. Pamięć Nexta pozwala również na przechowywanie do 600 różnych programów sortujących, które można szybko zmieniać, w zależności od rodzaju materiału do sortowania.

Sortery Next mogą być oferowane w konfiguracji z jedną lub maksymalnie z 7 sekcjami, które mogą pracować niezależnie od siebie i umożliwiać dwa przejścia separujące w jednym urządzeniu. 

HKS Hamos

Sortery optoelektroniczne NEXT

ModelKonfiguracja Wymiary (mm)Pobór mocyPobór powietrza
NEXT 11 wibrator, 1 rynna, 2 kamery CCD, 54 wyrzutniki1560 x 1550 x 21001,0 kW8,4 l/sec
NEXT 1,52 wibratory, 2 rynny, 2 kamery CCD, 77 wyrzutników920 x 1550 x 21001,0 kW12,6 l/sec
NEXT 33 wibratory, 3 rynny, 6 kamer CCD, 162 wyrzutniki1560 x 1550 x 21001,5 kW25,2 l/sec
NEXT 55 wibratorów, 5 rynien, 10 kamer CCD, 270 wyrzutników 1950 x 1550 x 21002,5 kW42,0 l/sec
NEXT 7 7 wibratorów, 7 rynien, 14 kamer CCD, 378 wyrzutników2540 x 1550 x 21003,0 kW58,8 l/sec
Prezentacja danych odfiltrowanych z całości

Separator optoelektroniczny UniSort Flake firmy STEINERT Elektromagnetbau GmbH zostało specjalnie zaprojektowane do sortowania zmielonych tworzyw sztucznych, surowców skalnych, złomu elektronicznego po rodzaju i po kolorze.

Odzysk czystego surowca wtórnego bez zanieczyszczenia jest złożonym zadaniem. Osiągnięcie dobrego wyniku, wymaga żeby nawet najmniejsze elementy zostały właściwie rozpoznane po rodzaju i kolorze. UniSort Flake jest właściwym wyborem dla drobnoziarnistych materiałów. 

Unisort
RTT

ZASTOSOWANIE:

• Płatki PET
• Metale nieżelazne
• Złom elektroniczny
• Drobnoziarniste surowce mineralne.Spektrometry

Mobilne urządzenie do szybkiej identyfikacji tworzyw sztucznych – spektrometr typu MiRoSpark jest nowym połączeniem zalet obydwu technologii bliskiej podczerwieni (NIR) oraz metody „ślizgu” iskry (SSS) w jednym przenośnym urządzeniu.

Urządzenie miRoSpark umożliwia identyfikację praktycznie wszystkich typów tworzyw sztucznych, bez względu na kolor, rozmiar, strukturę (lite, folie, granulki, spienione) oraz wtrącenia elementów takich jak chlorowce, metale ciężkie, bez konieczności wcześniejszego przygotowywania próbek. Przy pomocy urządzenia miRoSpark możliwe jest przeprowadzenie analizy w ciągu 1 sekundy.

Dużą zaletą urządzenia jest Mobilność – pomiar może być dokonywany w dowolnym miejscu oraz możliwość identyfikacji różnych typów polimerów jak również innych wtrąceń materiałów obcych.

Urządzenie do badania zawartości chloru i bromu (PCV) – spektrometr typu SSS3-FR znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest znajomość rodzaju tworzywa lub zawartość chloru czy bromu. Urządzenie znakomicie nadaje się do określania zawartości chloru w branży paliw alternatywnych, do określania rodzaju tworzywa przy demontażu samochodów, w recyklingu tworzyw sztucznych, a także do wykonywania analiz laboratoryjnych.

Spektrometr SSS3-FR wykorzystuje metodę ślizgu iskry. SSS3-FR został opracowany do identyfikacji zawartości chloru i bromu wyrażonej w procentach, co w konsekwencji umożliwia określenie rodzaju tworzywa, a przeprowadzenie analizy trwa zaledwie 1 sekundę.

Urządzenie składa się z systemu optycznego, generatora iskry, wbudowanego komputera i drukarki oraz możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych, np. klawiatura, ekran VGA,

Urządzenie do identyfikacji tworzyw sztucznych – spektrometr mIRoGun 2.0 to zupełnie nowy, przenośny system pomiarowy IoSys umożliwia wychwytywanie plastiku w każdej formie na podstawie standardowych lub indywidualnie zdefiniowanych ustawień, przy pomocy prostych ikon sterujących na ekranach dotykowych, dokonuje pomiarów w ciągu milisekund jak również przy pomocy komunikatów zdalnych połączonych z komputerami, drukarkami i wszelkimi innymi urządzeniami.

Jednostka ta może być używana zarówno do pomiarów wykonywanych ręcznie jak i stosowana do mierzenia online – na zewnątrz a także w budynkach i laboratorium. Operacji dokonuje się na 3.5 calowym kolorowym ekranie z ikonami samoczytnymi i dodatkowymi przyciskami SOFTKEY.

Jednostka mIRoGun wyposażona jest w baterie Li-Ion. Jej długotrwałe działanie może być zwiększone bardziej dzięki akumulatorowi (używanemu np. do aparatów). Można nią operować przy pomocy jednej ręki i przenosić w pasie na nadgarstku lub zawieszonym na ramieniu. 

Spektrometry

Pliki do pobrania

HAMOS EKS

PDF

MIROGUN2

PDF

MIROSPARK

PDF

SSS3-FR

PDF

Główny Inżynier
ds. Projektów Techniczno-Handlowych

mgr inż. Dariusz Pańczuk
tel. kom. +48 694 478 439
e-mail: d.panczuk@wichary.eu

Inżynier
ds. Projektów Techniczno-Handlowych

mgr inż. Krzysztof Bochniewicz 
tel. kom. +48 698 848 221 
e-mail: k.bochniewicz@wichary.eu

WICHARY Technologies
Adres:

ul. Centralna 6                    
Pyrzowice, 42-625

Dane kontaktowe:

Email: wichary@wichary.eu      
Telefon: +48 32 661 99 00
Fax: +48 32 661 99 99

Łącza

Strona EN 
Strona RU