Sortowanie odpadów

Wichary Technologies

Podobnie, jak w innych branżach przemysłu, tak i w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, coraz częściej stosowane są innowacyjne technologie i rozwiązania. Jednym z nich jest zaimplementowanie kamer spektralnych do separatorów optoelektronicznych z wykorzystaniem technologii bliskiej podczerwieni, co pozwala skutecznie usprawnić proces sortownia odpadowych tworzyw sztucznych, papieru, tektury.

WICHARY Technologies

Dla sortowanie odpadów oferujemy


Innowacyjne sortery optoelektroniczne PIXEL, NEXT oraz CHROME oferują dużą wydajność, wysoką efektywność i wysoką trwałość (ponad 100.000 roboczogodzin) przy niskich kosztach eksploatacji. 

Specjalistyczne sortery optoelektroniczne Vetro oddzielają metale, kamienie i ceramikę ze stłuczki przed wprowadzeniem do pieca, spełniając całkowicie normy jakości ustanowione przez przemysł szklany. 

Sortery CHROME to nowoczesne sortery optyczno-monochromatyczne, bichromatyczne i trójchromatyczne, w wersji IR i UV

Nowoczesne sortery optoelektroniczne NEXT to sortery optyczno- monochromatyczne, bichromatyczne i trichromatyczne w wersji IR i UV

SEA CHROME

SORTOWANIE TWORZYW

SEA

SORTOWANIE STŁUCZKI SZKLANEJ

SEA

SORTOWANIE MINERAŁÓW

SEA Next

SORTOWANIE ZIAREN I NASIONSortowanie tworzyw

SEA / STEINERT Elektromagnetbau GmbH

Innowacyjne sortery optoelektroniczne PIXEL, NEXT oraz CHROME oferują dużą wydajność, wysoką efektywność i wysoką trwałość (ponad 100.000 roboczogodzin) przy niskich kosztach eksploatacji. Sortery NEXT i CHROME korzystają z najszybszych wyrzutników pneumatycznych (100 cykli/min. rozmieszczonych co 5 mm) dostępnych na rynku w połączeniu z kamerami CCD o rozdzielczości 2048 pixeli, które pozwalają osiągnąć czułość <0,1 mm. Pamięć urządzeń pozwala również na przechowywanie do 600 różnych programów sortujących, które można szybko zmieniać, w zależności od rodzaju materiału przeznaczonego do sortowania. Sortery NEXT i CHROME mogą być oferowane w konfiguracji z jedną lub maksymalnie z 7 sekcjami, które mogą pracować niezależnie od siebie i umożliwiać dwa i więcej przejść separujących w jednym urządzeniu.

Sortowanie tworzyw to domena nowoczesnych sorterów CHROME, które dedykowane są do separacji tworzyw sztucznych oraz surowców mineralnych pod kątem występowania różnic w kolorach, odcieniach oraz wykrywania i usuwania elementów z defektami wizualnymi. Idealnie sprawdzają się przy sortowaniu minerałów, bursztynów, diamentów oraz metali, tworzyw itp.

Sortery CHROME oferują dużą wydajność, wysoką efektywność i długotrwałość (ponad 100.000 roboczogodzin) przy niskich kosztach eksploatacji. Sortery mogą być dostarczone w wersji tzw. dwu- lub trzysekcyjnej. Polega to na podzieleniu sortera na dwie lub trzy sekcje sortujące, które w tym samym czasie obrabiają zarówno materiał wejściowy (np. pierwsza, druga i trzecia rynna) jak i produkt uzyskany po pierwszym przejściu (np. czwarta i piąta rynna).

Separator optoelektroniczny UniSort Flake firmy Steinert został specjalnie zaprojektowany do sortowania zmielonych tworzyw sztucznych, surowców skalnych, złomu elektronicznego według rodzaju i koloru. Odzysk czystego surowca wtórnego bez zanieczyszczenia jest złożonym zadaniem. Osiągnięcie dobrego wyniku, wymaga żeby nawet najmniejsze elementy zostały właściwie rozpoznane pod kątem rodzaju i koloru. UniSort Flake jest właściwym wyborem dla drobnoziarnistych materiałów. Urządzenie może być wyposażone w kamerę optyczną i sortować materiały pod względem koloru lub kamerę wykorzystującą podczerwień i sortować tworzywa sztuczne pod kątem rodzaju, niezależnie od koloru tworzyw.

SEA CHROME
Sea Next

ZASTOSOWANIE:

• płatki PET
• metale nieżelazne
• złom elektroniczny
• drobnoziarniste surowce mineralne. Sortowanie stłuczki szklanej

SEA

Specjalistyczne sortery optoelektroniczne Vetro oddzielają metale, kamienie i ceramikę ze stłuczki przed wprowadzeniem do pieca, spełniając całkowicie normy jakości ustanowione przez przemysł szklany. Trzy, różnego rodzaju procesy sortowania (ceramika, metal, kolor) mogą być z łatwością przeprowadzane dzięki specjalnym programom zainstalowanym w oferowanych urządzeniach.

Najnowocześniejsza generacja sorterów optoelektronicznych Cimbria s.r.l., przeznaczonych głównie do stłuczki szklanej, czyni możliwym uzyskanie ponad 95% skuteczności w sortowaniu ceramiki (przy tylko jednym przejściu przez urządzenie), przy mniej niż dwuprocentowych stratach szkła. Przy dwóch przejściach, możliwym jest uzyskanie tony szkła o zawartości ceramiki mniejszej niż 20 gramów, czyli możemy uzyskać czyste szkło ze skutecznością wynoszącą ponad 99,6%. Straty szkła przy powtórnym przesortowaniu odpadu wynoszą mniej niż 0,5%.

Wykrywacz metali GMD może być zamocowany w środku maszyny sortującej. Poprzez zainstalowanie tego przyrządu nasz sorter optoelektroniczny może wykryć każdą część metalową pozostawioną w stłuczce po separacji metali żelaznych (przenośnik magnetyczny) i nieżelaznych (separator wiroprądowy). Skuteczność działania detektora wynosi ponad 98% uwzględniając stal nierdzewną.

Dzięki systemowi sortowania kolorów możliwe jest znaczące podniesienie „jakości” szkła przeźroczystego poprzez eliminację fragmentów o niepożądanych kolorach (bursztynowych i zielonych). W pojedynczym przejściu sortery mogą oczyścić szkło przeźroczyste zanieczyszczone poprzez szkło kolorowe w ilości około 2%, uzyskując poziom zanieczyszczenia niższy niż 0,1%.

Sea verto
Sea verto

ZALETY:

• elastyczność działania dzięki bogatemu oprogramowaniu
• wykrywanie i usuwanie części ceramicznych, kamieni i metali
• sortowanie mieszanego szkła kolorowego
• poprawianie jakości szkła przeźroczystego i bursztynowego
• komputerowa kontrola procesu
• wykorzystanie oświetlenia LED
• podwójny (przód/tył) system optyczny
• system czyszczący zintegrowany z systemem optycznym
• szybki i precyzyjny system odrzucania odpadów
• kompletnie zautomatyzowany proces sortowania
• bardzo wysoka precyzja działania
• niskie zużycie energii
• dokładnie określony odpad
• ciągła kontrola działania
• niewielkie wymiary urządzenia
• odporność na wpływ wody
• łatwość przemieszczania/konserwacji Sortowanie minerałów

SEA

Sortery CHROME to nowoczesne sortery optyczno-monochromatyczne, bichromatyczne i trójchromatyczne, w wersji IR i UV, które dedykowane są do sortowania surowców mineralnych oraz tworzyw sztucznych pod kątem występowania różnic w kolorach, odcieniach oraz wykrywania i usuwania elementów z defektami wizualnymi. Idealnie sprawdzają się przy sortowaniu minerałów, bursztynów, diamentów oraz metali itp.

Sortery CHROME oferują dużą wydajność, wysoką efektywność i długotrwałość (ponad 100.000 roboczogodzin) przy niskich kosztach eksploatacji. Sortery mogą być dostarczone w wersji tzw. dwu- lub trzysekcyjnej. Polega to na podzieleniu sortera na dwie lub trzy sekcje sortujące, które w tym samym czasie obrabiają zarówno materiał wejściowy (np. pierwsza, druga i trzecia rynna) jak i produkt uzyskany po pierwszym przejściu (czwarta i piąta rynna).

SEA CHROME

Sortery do tworzyw CHROME

MODELCHROME 1CHROME 1,5CHROME 2CHROME 3CHROME 4CHROME 5CHROME 6CHROME 7
Podajnik wibracyjny12234567
Rynna12234567
Kamera CCD* 2 do 4 2 do 44 do 86 do 128 do 1610 do 2012 do 2414 do 28
Wyrzutniki5477108 162 216270 324 378
Prezentacja danych odfiltrowanych z całościSortowanie ziaren i nasion

SEA

Nowoczesne sortery optoelektroniczne NEXT to sortery optyczno- monochromatyczne, bichromatyczne i trichromatyczne w wersji IR i UV, które są sukcesywnie instalowane w przemyśle spożywczym, nasion, ziaren i recyklingu tworzyw sztucznych. Oferują dużą wydajność, wysoką efektywność i długotrwałość (ponad 100.000 roboczogodzin) przy niskich kosztach eksploatacji.

Sortery NEXT korzystają z najszybszych wyrzutników pneumatycznych (100 cykli/min. rozmieszczonych co 5 mm) dostępnych na rynku w połączeniu z kamerami CCD o rozdzielczości 2048 pixeli, które pozwalają osiągnąć czułość <0,1 mm. Pamięć NEXTA pozwala również na przechowywanie do 600 różnych programów sortujących, które można szybko zmieniać, w zależności od rodzaju materiału do sortowania.

Oferujemy:

• innowacyjne rozwiązania sortujące
• najwyższą efektywność i w pełni zautomatyzowany system roboczy
• konkurencyjne ceny i krótkie terminy dostaw
• laboratorium służące do przeprowadzenia testów sortowania
• serwis i dostępność części zamiennych z magazynu w Pyrzowicach

Sortery NEXT mogą być oferowane w konfiguracji z jedną lub maksymalnie z 7 sekcjami, które mogą pracować niezależnie od siebie i umożliwiać dwa przejścia separujące w jednym urządzeniu.

SEA NEXT

Sortery optoelektroniczne NEXT

ModelKonfiguracja Wymiary (mm)Pobór mocyPobór powietrza
NEXT 11 wibrator, 1 rynna, 2 kamery CCD, 54 wyrzutniki1560 x 1550 x 21001,0 kW8,4 l/sec
NEXT 1,52 wibratory, 2 rynny, 2 kamery CCD, 77 wyrzutników920 x 1550 x 21001,0 kW12,6 l/sec
NEXT 33 wibratory, 3 rynny, 6 kamer CCD, 162 wyrzutniki1560 x 1550 x 21001,5 kW25,2 l/sec
NEXT 55 wibratorów, 5 rynien, 10 kamer CCD, 270 wyrzutników 1950 x 1550 x 21002,5 kW42,0 l/sec
NEXT 7 7 wibratorów, 7 rynien, 14 kamer CCD, 378 wyrzutników2540 x 1550 x 21003,0 kW58,8 l/sec
Prezentacja danych odfiltrowanych z całości

Główny Inżynier
ds. Projektów Techniczno-Handlowych

mgr inż. Dariusz Pańczuk
tel. kom. +48 694 478 439
e-mail: d.panczuk@wichary.eu

Inżynier
ds. Projektów Techniczno-Handlowych

mgr inż. Krzysztof Bochniewicz 
tel. kom. +48 698 848 221 
e-mail: k.bochniewicz@wichary.eu

WICHARY Technologies
Adres:

ul. Centralna 6                    
Pyrzowice, 42-625

Dane kontaktowe:

Email: wichary@wichary.eu      
Telefon: +48 32 661 99 00
Fax: +48 32 661 99 99

Łącza

Strona EN 
Strona RU